tr

Tuzcuoğlu Nakliyat Tarihçe

Anasayfa » Tuzcuoğlu Nakliyat Tarihçe
Tuzcuoğlu Nakliyat Tarihçesi
Tuzcuoğlu Nakliyat Tarihçesi

Evden eve nakliye sektörünün en köklü firmalarından biri olan Tuzcuoğlu Nakliyat geçmişi çok eskilere dayanıyor. Konya’da firmamız 1893 yılında at arabasıyla taşıma işi yapmaya başlar. Beyşehir Gölü’nden çıkarılan tuzların nakliyesini gerçekleştirir. 1. Dünya Savaşı sonra erdikten sonra büyük kentlerden İzmir’e yerleşir ve işlerini burada yürütür. Gelirinin ve taleplerin artmasıyla birlikte at arabası sayısını artırır. Değişen toplumsal koşullarla birlikte Kurtuluş Savaşı esnasında cepheye lojistik malzemeler taşırlar.

Tuzcuoğlu Nakliyatın Motorlu Araçlara Geçişi

1923’te Cumhuriyet ilan edilmesinden birkaç sene sonra 1934’te Soyadı Kanunu çıkar. Ahmet Ağa ve ailesi mesleğe tuz nakliyesiyle başladıkları için Tuzcuoğlu soyadını alır. Kendisinin yaşamını yitirmesinden sonra oğulları Hasan Fehmi, Mehmet Ali ve Mustafa Tuzcuoğlu mesleki bayrağı devralır. Dönemin sosyal dönüşümü ve değişen teknolojiyle birlikte, nakliyecilikte motorlu araçların kullanım dönemi başlamıştır. Art arda nakliyat kamyonları alarak işlerini ilerletirler. Kardeşler, Tuzcuoğlu markasını kurarak yurt içi ve yurt içi lojistikle evden eve nakliyat faaliyetleri sunarlar.

tuzcuoğlu nakliyat  motorlu araç
tuzcuoğlu nakliyat motorlu araç

Tuzcuoğlu Nakliye, ilerleyen yıllarda Türkiye’deki Nato Tesisleri’nde de faaliyet yürütmeye başlar. Tesislerde askeri personelin nakliyat işlerini devralırlar. Bundan sonraki süreçte çıta atlar ve büyümeye başlar. Hizmet kalitelerini üst seviyeye çıkararak evden eve nakliyat ve lojistik sektöründe fark yaratırlar. Ardından kurumsal bir nitelik kazanır, pazardaki paylarını büyütürler. Kazançları arttıkça ödedikleri vergi oranı da artar. Hatta ülkemizde vergi rekortmenleri arasına girerek sektörde öne çıkarlar. Bu rekor onların ülke çapındaki tanınırlığını ve itibarını yükseltir.

Dünyanın Dört Bir Yanına Nakliye

1972 yılına gelindiğinde ailenin yeni kuşakları, Tuzcuoğlu Nakliyat bünyesinde görev almaya başlar. Şirketin başındaki isim olan Mehmet Ali Tuzcuoğlu, gelecekte torunlar arasında miras kavgalarının yaşanmaması adına vasiyetname hazırlatır. Vasiyetnameye doğrultusunda 1989 yılında Tuzcuoğlu Holding kurulur. Tüm faaliyet kolları holding bünyesi altında yürütülmeye başlanır. İstanbul’daki iki şubesinin yanında İzmir ve Adana şubeleri olan Holding, Dünyanın dört bir yanına nakliye hizmeti götürür.

Tuzcuoğlu; günümüzde ise sektörün en büyük evden eve nakliye ve lojistik şirketler grubu olarak varlığını sürdürüyor. Ar-Ge çalışmaları düzenli olarak yapılıyor. Toplumsal yaşamın ve pazarın değişen şartlarına entegre bir şekilde faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Kalite, profesyonellik eve kurumsallık anlayışıyla zirvedeki yerini koruduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Marka kimliğini dijital pazarlama araçları eşliğinde en iyi şekilde temsil ederek tüketicilerle buluşuyor. Türkiye nakliye piyasasına kazandırdığı ivmeyle, sektörün kilometre taşı niteliğini koruyor. Bu öncü kimliğini gururla taşıyarak Tuzcuoğlu Nakliyat güvencesini muhafaza ediyor.

Whatsapp
Tuzcuoğlu Nakliyat
Tuzcuoğlu Nakliyat
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?