tr
tr

Sigortalı Evden Eve Nakliyenin Önemi Nedir?

110
Sigortalı Evden Eve Nakliyenin Önemi Nedir?

Evden eve nakliye uzun yıllardır süregelen bir sektördür. Oldukça geniş çaplı olan bu sektörde ev sahiplerinin isteklerine karşılık verecek kalitede pek çok firma bulunmaktadır. Elbette bu firmalar arasında işini aynı hassasiyet ile yapmayan ya da amaçları insanları dolandırmak olan isimler de yer almaktadır. Bu nedenle firmaların markası, kurumsallığı, sektörde edindiği tecrübeler önem taşımaktadır. İnsanlar birbirinden farklı nedenlerle ev taşıyabilmektedir. Bu amaçla nakliyat firmalarına ihtiyaç duyarlar. Eşyalarının taşınma esnasında herhangi bir kazaya maruz kalmasını istememektedirler. Nakliye sürecinin tam vaktinde ilerlemesini, endişe verici bir durum yaşanmamasını istemektedirler. Bu açıdan görüştükleri nakliyat firmalarının işinde uzman olmasını beklemektedirler. Her firma kurumsal değildir, doğal olarak müşterilerine sigorta seçeneği sunmamaktadır. Peki, sigortalı evden eve nakliyenin önemi nedir? Yeni bir eve taşınırken nakliyat firmasının sigorta yapmasındaki amaç nedir?

Kimi zaman iş gereği, kimi zaman eğitim amaçlı insanlar farklı noktalara taşınabilir. Ayrıca keyfi amaçlı yer değiştiren, depremden dolayı daha güvenilir alanlara gitmek isteyenler de bulunmaktadır. Bu doğrultuda taşınırken süreci hızlandırmak ve kazalara maruz kalmamak adına evden eve nakliye firmalarına başvurmak doğru adımdır. Ancak sektörde yüzlerce firma bulunmaktadır. Bunların arasından ev sahibine en uygununu seçmek, bir takım özelliklere göre belirlenebilir. Bu özelliklerden bir tanesi de müşterisine sigortalı taşımacılık seçeneğini sunmalarıdır.

Sigortalı Evden Eve Nakliyat Önemi Nedir?

Belki uzun zamandır taşınmak, bir ev sahibinin en büyük hayalidir. Belki kendi doğup büyüdüğü şehirden başka bir şehre taşınmak bir öğrencinin eğitimi açısından çok gereklidir. Belki de gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi seven bir kişi için farklı bir mahalleye, farklı bir şehre, ülkenin bir diğer ucuna veya farklı bir ülkeye taşınmak mutlaka gerçekleşmesi gereken bir durumdur. İnsanlar sürekli yer değiştirir, nedeni ne olursa olsun daha farklı bir ortamda yaşamayı umut edebilir ve hayatlarını sürekli farklı noktalarda geçirmeyi isteyebilirler. İnsanların doğası gereği bu çok normal bir durumdur. Günümüzde eğitim gibi, meslek gibi, deprem gerçekleri gibi durumlardan dolayı insanlar sık sık ev taşımaktadır. Tabi ki böyle durumlarda da nakliyat firmalarından yardım almaktadırlar.

Nakliyat firmasından faydalanmak taşınma sürecini hızlandıracaktır. Kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Doğal olarak insanlar hangi amaçla, nereye veya kaçıncı kez taşınırsa taşınsın mutlaka hayallerini, anılarını, yaşanmışlıklarını da beraberinde götürmektedir. Bu nedenle emek verip satın aldıkları, bir başkasının hediyesi olan veya aile büyüklerinden kalan yadigâr dedikleri eşyaları, parçaları da yeni yaşam alanlarına götürmektedirler. Nakliye esnasında bu eşyalara hiçbir şekilde zarar gelmesini istememektedirler. Bu eşyaların doğru şekilde listelenmesi, değerlerinin biçilmesi, eşyaların özelliklerine, cisimlerine göre doğru ve kaliteli materyallerle paketlenmesi gerekmektedir. İşte işinde uzman olan, profesyonel, kurumsal bir nakliye firması bu eşyalara ev sahipleri kadar değer vermektedir ve ev sahiplerine mutlaka sigorta seçeneklerini sunmaktadır. İnsanlar evlerini taşırken hayallerini de taşıdıkları için nakliye esnasında oluşabilecek en ufak sıkıntıdan, kazadan dolayı zararlarının karşılanması gerekmektedir. Bu amaçla taşınma nedeni ne olursa olsun, ne kadar uzaklıktaki mesafeye gidilirse gidilsin ev sahiplerine nakliye firmaları sigorta sözleşmelerini, seçeneklerini sunmalıdır.

Sigortalı Evden Eve Taşımacılık Önemi Nedir?

Sigortalı evden eve taşımacılık yasal bir zorunluluktur. Firmaların ev sahiplerine bu durumdan bahsetmeleri şarttır. Nakliye firmalarının kurumsallığı, profesyonelliği burada ortaya çıkmaktadır. Firmaların evlere gönderdikleri ekspertiz uzmanları sayesinde evdeki oda sayısı, eşya sayısı belirlenir ve listelenir. Eşyaların değerleri netleştirilir ve bu şekilde ücretsiz olarak sunulan ekspertiz hizmeti sayesinde sigorta poliçeleri hazırlanır. Sonrasında ev sahiplerine sigorta seçenekleri sunulur.

Eşyaların evden nakliye aracına taşınması esnasında, eşyaların nakliye aracında yeni eve taşınması anında veya eşyaların nakliye aracından yeni eve taşınırken trafik kaynaklı bir zararın oluşması anında, ev sahibinin zararı karşılanmaktadır.  Bu durum ev sahibine ilk görüşmede bildirilmelidir. Ev sahipleri de kendilerine en uygun olan poliçeyi seçmelidir. Böylelikle nakliye firmaları ne kadar profesyonel çalışıyorsa çalışsın, ekipler eşyalara ne kadar özen gösterirse göstersin oluşabilecek olan herhangi bir nedenden dolayı kaynaklanan en ufak kazada, çizilmede ev sahibi asla mağdur edilmemektedir. Böylelikle daha güvenli, daha özenli ve kusursuz bir nakliye işlemi gerçekleştirilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tuzcuoğlu Nakliyat
Tuzcuoğlu Nakliyat
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?