tr
tr

Evden Eve Nakliyatta Sıkça Sorulan Sorular

118
Evden Eve Nakliyatta Sıkça Sorulan Sorular

Her geçen gün evden eve nakliyat firmalarına daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun nedeni insanlar taşınma işleminin hem daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini hem de daha güvenilir bir şekilde eşyalar zarar görmeden bu sürecin bitmesini istemektedirler. Doğal olarak evden eve nakliyatta sıkça sorulan sorular da bulunmaktadır. Bu soruları insanlar görüştükleri nakliyat firmalarına direkt yönlendirebilmektedirler. İnternet ortamında da bu soruları sorabilmekte veyahut daha önceden bu deneyimi yaşamış kişilerden referans alarak, bu kişilerin tecrübelerinden faydalanmaktadırlar.

İnsanlar tabii ki evden eve nakliyat işlemi esnasında bir takım endişelere kapılabilmektedirler. Her ne kadar bu sürecin hızlı ve kusursuz bir şekilde geçmesini isteseler de bir o kadar da kafalarında biriken sorular nedeniyle bu anın heyecanını, eğlencesini yaşayamamaktadırlar. Bu nedenle ev sahipleri mutlaka belirledikleri nakliyat firmaları ile yüz yüze görüşmelidir. Nakliyat firmaları ile ilk görüşüldüğü an nakliye gerçekleşmemektedir. Rezervasyon durumu bulunmaktadır. Bu nedenle firmalarla telefonla veya yüz yüze görüşmek ve akla takılan soruları sormak en uygun adım olacaktır.

Evden Eve Nakliyede Sıkça Sorulan Sorular

Nakliye tüm dünyadaki en büyük sektörlerden bir tanesidir. Ülkemizde de yıllardır kaliteli firmalarla birlikte ev sahiplerinin ihtiyaçları gidermektedirler. İnsanlar birbirinden farklı nedenlerle taşınabilir. Bunların kimisi keyfi olabilir, kimisi acil olabilir, kimisi de özellikle günümüzde depremden korunma amacı ile daha güvenilir alanlara yerleşmek için olabilir.

Nedeni ne olursa olsun insanlar doğal olarak hem çok fazla vakit harcamadan taşınmak istemektedirler hem de eşyalarını güvenilir bir şekilde yeni yaşam alanlarına götürmeyi tercih etmektedirler. Bu nedenle özellikle ilk defa taşınacak olan kişilerin akıllarına takılan bazı sorular bulunmaktadır. Genellikle ortalama kaç saat sürdüğü ve ücretlendirmesi ilk sorulan sorulardır. Kaç saat sürdüğü tamamen kişinin taşınacağı eve olan mesafeye göre belirlenir.

Aynı zamanda taşınacak, paketlenecek olan eşyaların sayısı da önemlidir. Fiyatı etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Örneğin, iki ev arasındaki mesafe önemlidir, kullanacak olan nakliye aracının büyüklüğü önemlidir, eşyaların sayısından dolayı o gün çalışacak olan eleman sayısı önemlidir. Doğal olarak fiyatı belirleyen fazla faktör bulunmaktadır. Bunlar arttıkça, evler arasındaki mesafe uzadıkça fiyatta da doğal olarak değişecektir.

Evden Eve Taşımacılıkta Sıkça Sorulan Sorular

Ev sahiplerinin evden eve taşımacılıkta sıkça sordukları sorular arasında kaç kişinin çalışacağı, sigortanın yapılıp yapılmayacağı, asansörlü sistemin kullanılması gibi birbirinden farklı sorular bulunabilmektedir. Bunlara yakından göz atmak gerekirse, öncelikle nakliye firmaları evlere ekspertiz uzmanları göndermektedir. Bu ücretsiz bir hizmettir ve hizmet neticesinde evlerdeki oda sayıları net bir şekilde belirlenir. Eşya sayıları düzgünce ve net bir şekilde listelenir. Eşyaların değerleri belirlenir, bunun ardından nakliye firmaları bir planlama yapar ve bu planlama neticesinde o gün nakliyede kaç kişinin çalışacağı, taşınma işleminin kaç saat süreceği ve ücretlendirme net bir şekilde belirlenir.

Asansör sistemleri genellikle çok yüksek katlı binalarda kullanılmaktadır. Taşınması çok zor olan büyük olan eşyalar olduğunda, apartman koridorları katları çok dar olduğunda veya bahçe katlı, tek katlı evler olsa dahi eşyaların kapıdan çıkamayacağı durumlarda balkon gibi, pencere gibi farklı noktalardan çıkacağı zamanlarda asansörlü sistemler kullanılabilir. Tabii ki bu sistemlerin fiyatları da yine çıkılacak olan kata göre değişmektedir. Ancak bunun haricinde asansörlü taşımacılıkta doğal olarak zamandan ve enerjiden tasarruf edileceği için bu ev sahipleri açısından da sevindirici bir gelişme olacaktır.

Bunun yanı sıra yine ev sahiplerinin en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi paketleme, monte-demonte gibi işlemlerdir. Paketlemeler tabii ki nakliye firması çalışanları tarafından yapılmaktadır. Her eşyanın cinsine kalitesine göre materyaller kullanılmaktadır. Böylece hassas veya teknolojik cihazlar dahi hiçbir şekilde zarar almadan yeni yaşam alanına ulaştırılmaktadır.

Monte ve demonte gibi işlemler çoğunlukla nakliye firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Böyle durumlarda çıkarılması gereken eşyalar, yeni evde tekrar monte edilmesi gereken parçalar, perdelerin sökülmesi gibi durumlarda bu tarz işlemler yine nakliye firmaları tarafından gerçekleştirilmektedir. Ev sahipleri kaçıncı kez taşınıyor olursa olsun, bir nakliye firması ile kaçıncı kez görüşüyor olursa olsun mutlaka her seferinde yüz yüze görüşmeyi unutmamalıdır. Akıllarına takılan tüm soruları mutlaka sormalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tuzcuoğlu Nakliyat
Tuzcuoğlu Nakliyat
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?