tr

Taşınırken Eşyalar Nasıl Paketlenir ve Toplanır?

99
Taşınırken Eşyalar Nasıl Paketlenir ve Toplanır?

Nakliye sektöründe yapılan işin kalitesinde paketleme ve taşıma en hassasiyet gerektiren kısımdır. Taşıma ve paketleme, evden eve nakliyat firmalarının profesyonellik kriterlerindendir. Bu kilit hizmetlerin belli standartlarda gerçekleştirilmesi gerekir. Bunlar özensiz yapıldığında hem firma yöneticileri hem de müşteriler zarar görür. Farklı ürünler farklı ambalajlarla paketlenir. Hangi eşyaların, ne gibi ambalajlarla, nasıl paketlenip toplanacağını sizin için derledik.

Mobilyalar Taşınırken Nasıl Paketlenir?

Ev taşımada hacmi en geniş eşyalar arasında mobilyalar bulunuyor. Bazen amatör ve özensiz şirketler bunları hatalı paketliyor. Mobilyalar taşınırken nasıl paketlenir diye merak ediliyor. Bu eşyalar ilk önce işi bilenlerce demonte edilir. Daha sonra parçalar paketlenir. Bunun için ıslanmalarını ve hasar görmelerini önleyen patpatlı naylonlar kullanılmalıdır. Daha güvenli olması için nakliyecilerden önce müşteriler de onları kalınca paketleyebilir.

Taşınırken Bardaklar Nasıl Paketlenir?

Kırılgan ürünlerin hassasiyetle ambalajlanması gerekir. Taşınırken bardaklar nasıl paketlenir öğrenmek isteyen tüketicilerin öncelikle çok dikkat etmesini öneririz. Bu ürünlerin kağıtlarla kalın bir tabaka olacak şekilde birden fazla sarılması lazım. Aynı şekilde porselen ve benzeri eşyalarda kağıtlara sarılıp dikkatlice kolilere doldurulur. Tabakları dikey olarak yan yana yerleştirin. Gereğinden fazla koyulan kırılgan eşyalar ağırlık yapar ve hasar görür.

Elektronik Cihazlar Neye Sarılır?

Beyaz eşyalar ve diğer elektronik ürünlerin mali değeri diğerlerine göre yüksektir. Ayrıca cam ürünler kadar olmasa da onlar da kırılgandır. Elektronik cihazların paketlenmesi öncesi uzman kişilerce demonte edilmelidir. Daha sonra az hassas olanlar patpatlı naylonlara iki kat sarılabilir. Televizyon son derece hassas olduğu için straforla sarılmalıdır.

Taşınırken Eşyalar Nasıl Toplanır?

Yukarıdakiler dışında taşınma sırasında ve öncesinde bazı detayları atlamamak gerekir. Taşınırken eşyaları toplamadan önce cüzdan, telefon, anahtar gibi kişisel ve önemli eşyalarınızı ortalıktan kaldırın, çantaya koyup yanınızda taşıyın. Ev taşıma öncesi resmi evraklarınızı bir çantada toplayın ve kolayca bulacağınız şekilde kenarda tutun. Bunların dışında kolilerin iyice paketliğinden emin olun, bantlar gevşerse içindekiler dökülebilir. Son olarak evin her tarafını gezerek unuttuğunuz bir şey var mı diye kontrol edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Tuzcuoğlu Nakliyat
Tuzcuoğlu Nakliyat
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?